radekk111
100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1168Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Czas wysyłki
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Producenci
Android TV - co to ?
Android TV - co to ?

Tv box-y w Polsce zyskują coraz większą popularność. Nie ma się czemu dziwić. Obecnie w sklepach możemy kupić telewizor z pełną gamą dodatków takich jak Smart TV, Wi-Fi czy aplikacjami dostępnymi z poziomu samego odbiornika. Jednak nie wszyscy, którzy jakiś czas temu kupili sprzęt chcą go zmieniać i wydać kilka tysięcy złotych. Właśnie dla nich powstało rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy. 

 

Czym jest TV box?

 

To urządzenie można porównać do dekodera telewizyjnego. Taką  przystawkę bez najmniejszego problemu podłączymy do telewizora za pomocą kabla HDMI, który jest w każdym telewizorze już od wielu lat. W zależności od ceny urządzenia oferuje on wiele nowych, niedostępnych wcześniej funkcji. Instalując go w naszym telewizorze uzyskamy mobilną wersję SMART Tv. TV box nie jest rozwiązaniem  gorszym od tych stosowanych fabrycznie. Dobrej jakości urządzenia pozwalają na osiągnięcie większych możliwości od oryginalnych.

 

W zależności od kwoty, którą chcemy przeznaczyć na TV box, mamy możliwość wyboru w szerokiej ofercie producentów. Takie sprzęty z łatwością znajdziemy u producentów telefonów i nie tylko. Jednym z tańszych rozwiązań jest TV BOX MXQ PRO 2/16GB S905W. Niska cena w tym przypadku nie wiąże się z niską jakością produktu. Kupimy go już za  około 170 zł. Nie da się ukryć, że jest to znaczna oszczędność w stosunku do zakupu nowego telewizora. Za tą cenę otrzymamy urządzenie z 16 GB dyskiem twardym. Co więcej może zaoferować TV box? 

 

Głównymi parametrami jest obraz w rozdzielczości 4K, bardzo wydajny procesor, który bez najmniejszych problemów poradzi sobie z uruchomieniem wszystkich funkcji i aplikacji. Urządzenie wyposażone jest w system Android 7.1, przystosowanie go do potrzeb odtwarzania na telewizorze sprawia, że menu staje się bardzo intuicyjne i bezproblemowe. 

 

Co mogą zaoferować nam producenci TV boxów?

 

Innym bardzo ciekawym rozwiązaniem dostępnym na rynku jest Smart TV BOX A5X MAX Android8.1. Jego cena to około 290 złotych. Lepszy design, ilość dostępnych funkcji i większego dysku jest wprost proporcjonalna do wysokości ceny. A5X Max posiada 4 GB pamięci ram co zapewnia płynną obsługę filmów o wysokiej rozdzielczości. 32GB dysku dają możliwość zapisania wielu aplikacji, aktualizacji jak i samych filmów czy video.

 

Najnowszy system Android 8.1 pozwala na płynniejsze i szybsze poruszanie się pomiędzy funkcjami urządzenia. W standardzie wyposażenia pozostaje możliwość odtwarzania w rozdzielczości 4K, jak i wyposażenie w USB 3.0. 

 

TV boxy oferują transmitowanie obrazu z innych urządzeń na naszym telewizorze. Wykorzystują do tego Miracast, DLNA lub Airplay dla urządzeń firmy Apple. Osoby poszukujące takich rozwiązań z łatwością znajdą coś  dla siebie. W zależności od jakości urządzenia, jego funkcji czy marki producenta można wydać od 100 do nawet 1000 złotych. Przeglądając oferty warto zastanowić  się, z których funkcji urządzenia będziemy korzystać najczęściej i za które warto zapłacić nieco wyższą kwotę. Poszukując TV boxów znanych marek z łatwością znajdziemy je w ofercie firmy Apple i Xiaomi. 

***

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony