Producenci
Smartwatch - Czy warto kupić
Smartwatch - Czy warto kupić

Smartwatche - Xiaomi Amazift

czyli inteligentne zegarki, które można połączyć ze smartfonem zyskują popularność w ostatnich latach. Z tego powodu coraz więcej osób zastanawia się nad ich zakupem. Dlatego przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się o nich więcej a przede wszystkim poznać ich podstawowe funkcje i zalety.

Wygodne odbieranie powiadomień

Podstawową i najważniejszą funkcją, jaką smartwatche oferują swoim użytkownikom, jest łatwe sprawdzanie powiadomień z telefonu. W przypadku otrzymania wiadomość SMS, e-maila lub powiadomienia z którejś z zainstalowanych na telefonie aplikacji, informacja o nich pojawia się jednocześnie na ekranie zegarka.

Umożliwia to odczytywanie wiadomości, a nawet odpisywanie na nie bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni, co dla wielu osób jest dużo wygodniejsze. Szczególnie w czasach kiedy ekrany smartfonów stają się coraz większe i coraz trudniej je z nich szybko wyjąć.

Takie rozwiązanie jest praktyczne także podczas przebywania w zatłoczonych miejscach lub sprawdzania wiadomości w trakcie aktywności fizycznej na przykład w czasie jazdy rowerem lub biegania. Wykorzystanie do tego celu smartwatcha jest również szybsze, więc pozwala oszczędzić czas zapracowanym osobom i umożliwia błyskawiczną ocenę czy otrzymane powiadomienie jest ważne i wymaga poświecenia mu więcej uwagi.

xiaomi amazift

Aplikacje dla sportowców

Istnieją na rynku smartwatche dedykowane dla osób uprawiających sport, przykładami mogą być zegarki Xiaomi Amazift Pace i Amazift Stratos.

Takie urządzenia posiadają funkcje ułatwiające mierzenie czasu i intensywności odbytej aktywności fizycznej, Wyposażone są one między innymi w nadajnik GPS, który pozwala na zmierzenie pokonanych podczas ćwiczeń odległości. Dane te przesyłane są do aplikacji, która oblicza na ich podstawie osiągniętą prędkość i liczbę spalonych kalorii.

Dzięki temu możliwe jest dokładne monitorowanie osiągniętych postępów, co ułatwia ich poprawę i doskonalenie. Niektóre modele wyposażone są również w pulsometr mierzący tętno, co przyda się bardziej zaawansowanym sportowcom na przykład do dostosowania intensywności treningów. Z kolei dla osób mniej aktywnych fizycznie przeznaczona jest funkcja krokomierza liczącego przebyte kroki. Istnieją także smartwatche wyposażone w monitor snu, który jak sama nazwa wskazuje, monitoruje i zapisuje dane dotyczące snu 

Urządzenie wielofunkcyjne

Smartwatche są bardzo uniwersalne i podobnie do nowoczesnych telefonów oferują swoim użytkownikom bardzo wiele funkcji. Mogą na przykład służyć do odtwarzania muzyki, do tego celu najlepiej sprawdzą się urządzenia z dużą ilością wbudowanej pamięci. Innym popularnym zastosowaniem jest przeglądanie internetu, szczególnie w sytuacji, gdy istnieje konieczność szybkiego wyszukania jakiejś informacji. Z kolei modele ze wbudowanym nadajnikiem GPS wraz z aplikacją z mapami mogą służyć do nawigacji.

Używanie do tych czynności smartwatcha, poza brakiem potrzeby wyciągania telefonu z kieszeni, ma dodatkową zaletę polegającą na oszczędzaniu baterii smartfona, które potrafią rozładowywać się bardzo szybko. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony